Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Národní domobrana – Krušní psi. Teď už teroristi přes Krušné hory neprojdou!

19. 07. 2017 12:20:34
Je to taková česká tradice. Mytičtí Psohlavci, stejně jako zcela reální práskači, pomocníci pohraniční stráže bdící kdysi, aby nikdo ilegálně naši zemi neopustil. Dnes jsou to domobranci s kalichem a psí hlavou na vlajce.

Já vím, jako bych už slyšel a četl komentáře spílající mi, že dehonestuji a zesměšňuji výkvět našeho národa, ty pravé české patrioty, ty, kteří místo toho aby pseudointelektuálně tlachali na blogu, jdou, něco pro svou vlast dělají. Brání klidný spánek našich žen a dětí, chce se mi ironicky dodat...

Musím připustit, že k těmto aktivitám přistupuji velmi kriticky a zaujatě. Příčiny je nutno hledat v dávných dobách, kdy se někomu podařilo mi podobné projevy vlastenectví náležitě znechutit. Voják byl lampasák – neschopný darmožrout, který si své komplexy ukájel na druhé kategorii vojáků – nešťastníků, kteří místo toho aby něco užitečného dělali, promarnili dva roky života chlastáním a lumpárnami. Pohraničník byl pak navíc k tomu potencionální vrah, ze kterého se, i když žádného chudáka zdrhajícího z té naší oázy blahobytu neulovil, vyklubal většinou budoucí příslušník SNB, což byli opět lidé z jakési nepřátelské organizace.

Co na tom, že i v armádě jistě byli slušní a chytří lidé, a co na tom, že policie byla nutná i za komunistů a většina policajtů dělala totéž co dnes, dbala na pořádek a chytala lumpy, kteří porušovali zcela obecná pravidla, platná dnes, stejně jako tenkrát. Už se toho pocitu nezbavím. Rozumově ocením onu menší, užitečnou část naší armády i větší část práce policie, ale jsem „ostražitý“. Jsem-li ostražitý, když sleduji činnost ozbrojených složek, tak na aktivity civilistů, kteří jejich práci suplují, nahlížím se značnou nedůvěrou. Chtěl bych nebýt předpojatý, ale oni se všemožně snaží mi mé pochybnosti potvrdit a prohloubit.

Co tedy Krušní psi dělají? Oděni do maskáčů s pošitými všemožnými insigniemi a snad i se zbraněmi objíždí a obchází v hlídkách oblast mezi Cínovcem a Petrovicemi v touze odchytit nějakého zavilého migranta, ale jelikož tady, světe div se, žádní migranti do Čech neproudí, straší houbaře a sběrače borůvek. Starostové blízkých obcí považují jejich počínání za zbytečné, stejně jako obecní i státní policie, které svorně deklarují, že na hranici je klid. Všichni pak mají za to, že ostraha hranic je záležitostí státu. Myslím si totéž. A i kdyby snad nastala nepravděpodobná situace, že přes Krušné hory k nám vyrazí migranti s batůžky, a policie by to přestala zvládat, tak ještě přeci máme desetitisíce profesionálních vojáků, kteří se kromě několika desítek specialistů působících v misích, válí zcela nevyužiti v kasárnách. Tak k čemu potřebujeme nějaké samozvané Koziny bez příslušného výcviku, znalostí a kompetencí.

Krušní psi jsou ukázkou toho, jak se dají v mých očích zdiskreditovat branné organizace paušálně, přestože některé třeba dělají něco užitečného nebo alespoň nikomu neškodí. „Hlídáme hraniční lesy před migranty!“ „Lovíme nelegální migranty!“ To čtu z webu této organizace a jejich velitel Jiří „Kajman“ Zícha, záložák z Teplic se však k aktivitám Krušných psů vyjadřuje velmi opatrně, protože, cituji: „Po mých nedávných zkušenostech s médii jsem se stal terčem posměšků, urážek a projevů nenávist proti všemu, co je české a mému veřejnému přihlášení se k vlastenectví. Horda vesměs pražských sluníčkářů se na mě vrhla jak hejno supů a nešetřila sprostými nadávkami bez jakýchkoli argumentů,“ svěřil se.

Přestože jsem možná také pražský sluníčkář, který rozhodně netrpí nenávistí ke všemu českému, ba právě naopak, nebudu Kajmanovi sprostě nadávat. Jenom mu nerozumím. Chápu, že někdo může mít na způsoby řešení migrační krize jiné názory než já, a mohou to být opodstatněné postoje, ale měli bychom vnímat i to, že se právě tato situace aktivuje podivné existence, které se sdružují v podivných organizacích, provozujících ještě podivnější aktivity. Pevně doufám, že ani oni do našeho systému zajištění bezpečnosti státu neprojdou. No pasarán!

Autor: Jiří Turner | středa 19.7.2017 12:20 | karma článku: 23.94 | přečteno: 1358x

Další články blogera

Jiří Turner

Nápravník islámských bubáků II.

Co je to basmala? Jak to bylo s knihou Bez dcerky neodejdu? Je bičování jen trest? Bilal Philips – poturčenec horší Turka. Odkud kam sahá Blízký východ? Boko Haram. Burky a burkiny. Jak chápe Korán cizoložství? Komu sluší čádor?

18.10.2017 v 11:05 | Karma článku: 14.09 | Přečteno: 2433 | Diskuse

Jiří Turner

Miloš Zeman zvládne prezidentskou kandidaturu se ctí

Jsem o tom již dnes přesvědčen, i když nedávno jsem tvrdil něco jiného. K tomuto názorovému obratu mě přivedly události posledních měsíců, a zvláště pak posledních týdnů a dnů, kdy se pan prezident někde veřejně prezentoval.

11.10.2017 v 17:56 | Karma článku: 26.17 | Přečteno: 1722 | Diskuse

Jiří Turner

Nápravník islámských bubáků I.

Alkohol a muslimové. Co je to za boha ten Alláh? Kdo křičí: Alláhu akbar! Amputace končetin v islámském právu. Andalusie země muslimů. Antikrist. Antisemitismus v praxi. Arabské písmo jako klikyháky a arabština jako skřeky.

10.10.2017 v 12:02 | Karma článku: 21.18 | Přečteno: 3025 | Diskuse

Jiří Turner

Referendum o osamostatnění Moravy, Slezska a Lašska

Chcete se osamostatnit? To by se vám tak hodilo, cypi! Referendum byste si chtěli uspořádat? Jen si to zkuste! Pošleme na vás „pohotovostní pluk VB“, jako to udělali ve Španělsku. A ve fotbale vám to nandáme taky.

2.10.2017 v 10:48 | Karma článku: 18.89 | Přečteno: 907 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Přemysl Čech

Poštovní doručovatelka - ohrožený druh

Lidé, žijící o samotě, se na ně vždycky těšili. I když nenesly důchod, dopis od blízkých, nesly alespoň úsměv a pozdrav. A ten den zase lépe uběhl, člověk se měl na koho těšit a koho vyhlížet.

19.10.2017 v 12:32 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Marie Kolářová

Zrušte stravenky, bude víc svobody

Stravenky patří k nejoblíbenějším zaměstnaneckým bonusům, a i když občas přijde na přetřes laškování s jejich rušením, v okamžiku, kdy se láme chleba, politici zařadí zpátečku a stravenkový byznys běží dál.

19.10.2017 v 11:44 | Karma článku: 8.88 | Přečteno: 241 | Diskuse

Martin Prášek

Ostravsko musí zůstat chudé a volit levici! Aneb předvolební analýza privatizace OKD

O privatizaci OKD se většinou uvažuje jako o tunelu a zlodějině. Ten druhý a možná důležitější rozměr celé causy zůstává opomenut. A zrovna před volbama se hodí jej připomenout.Šlo o to Zachovat Ostravsko chudé a tudíž LEVICOVÉ...

19.10.2017 v 11:08 | Karma článku: 13.87 | Přečteno: 302 | Diskuse

Pavel Chalupský

Je to náš problém.

Oni mají jinou víru. Oni jsou ti, kdož svoji vnitřní víru neztratili. Co máme MY? Myslím tím naši západní "vyspělou" civilizaci". Víru jsme přetavili do konzumu, mamonu, vlastnit, hromadit.

19.10.2017 v 10:12 | Karma článku: 3.09 | Přečteno: 137 | Diskuse

Magdalena Westman

Zastavme populismus dřív než bude pozdě!

S vědomím, že jen málokdo sleduje panelové diskuze v angličtině, dovolím si reprodukovat některé myšlenky z LIVE DEBATE: Western Democracy Is Threatening Suicide. (Západní demokracii hrozí sebevražda.)

19.10.2017 v 9:42 | Karma článku: 4.39 | Přečteno: 322 | Diskuse


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.