Je načase vyhlásit protestní hladovku!

22. 11. 2023 8:33:45
Vzdor inflaci, drahým energiím a skandálním cenám másla, sádla, cukru, mouky, bůčku, buřtů, ořechů a čokolády jsem opět jako mnozí jiní přibral. Jen nevím, jestli mám hladověním podpořit učitele, lékaře či škodováky. Asi všechny.

S ohledem na vlastní vzdělávání, vzdělávání všech mých dětí a pedagogy v příbuzenstvu mám k učitelstvu hodně blízko. S lékaři se sice coby pacient chválabohu moc nestýkám, ale je mezi nimi několik mých dobrých známých. No a v boleslavské Škodovce pracovala či pracuje celá jedna vzdálenější část naší rodiny. Z toho plyne i zacílení hladovky. Pouhou přidanou hodnotou je pak odebrání tukové vrstvy z oblasti mého břicha.

Ono se to nezdá, ale „nejkritičtější“ stav bude asi v té Škodovce. Mladoboleslavští odboráři už dávno nemají potřebu tlačit na své německé kapitalisty. Ti jim totiž splnili všechno, co jim na očích viděli, dobře věda, že ve srovnání s Kubánci a jinými exotickými fachmany je pořád ceská delnik – dobrá delnik. Průměrný základní plat dělníků v automobilce tak přesáhl 50 tisíc, a když k tomu přičteme nějaký ten přesčásek a pár tisícovek navíc po zrušení superhrubé mzdy, které nám rukou společnou a nerozdílnou nadělili Babiš s Fialou, dá se z toho asi vyžít. Nicméně škodováků je tolik a Škodovka je tak významným ekonomickým subjektem, že protivládní protesty budou hodně slyšitelné. No tak proč si pracovní dobu nezpestřit na náměstí.

Pamatuji dobu, kdy měli učitelé fakt mizerné platy. Bylo to za socíku a podle toho také úroveň učitelstva – čest výjimkám – vypadala. Každý, alespoň trochu pracovitý nebo angažovaný dělník si vydělával výrazně více. Je fakt, že ještě na přelomu milénia jsem měl jako zaměstnanec nadnárodní firmy třikrát vyšší hrubý plat než můj bratranec učitel. Na jeho nářky jsem asi oprávněně namítal, že trávím v práci třikrát více času a mám asi tak desetkrát méně volných dnů v roce, ale čistě z učitelského platu se asi dobře nežilo. I to se změnilo, reálné platy učitelů překročily na základních školách 50 tisíc a na středních a vysokých školách se pohybují kolem 60 tisíc, ale s jídlem roste chuť. Teď si ovšem uvědomuji, že vlastně učitelům nejde ani tak o peníze, jako o děti. Takže stávka mající vydupat nějakých 7 miliard je určitě namístě.

Jeden můj známý lékař si nedávno koupil nové auto značky Lexus, už mu asi bylo hanba jezdit v Oktávii, když všichni jeho kolegové taková auta už dávno mají. Ze srdce mu to přeju, stejně jako skutečnost, že ze svého doktorského platu v klidu splácí hypotéku na dům, leasing na zmíněné auto, a ještě má na rošťárny. Je to dobrý lékař a k vysoce nadprůměrnému platu se musel dopracovat. Když jsem s ním naposled mluvil, na přesčasy si nestěžoval, neboť za celovíkendovou pohotovost pobere cca 20 tisíc hrubého. Má také docela jasno v tom, že si nastupující garnitura lékařů jaksi neuvědomuje, že medicína není zedničina a doktor nedělá ani od metru ani od hodiny. Na druhou stranu, proč by právě lékaři neměli vznášet požadavky, když je nyní vznáší všichni a vláda se tím logicky dostala do značné defenzivy.

Když jsem se zmínil o zahájení své protestní hladovky, která by měla podpořit výše zmíněné, stejně jako všechny ostatní, tak jsem tím chtěl vlastně apelovat na všechny občany. Jinými slovy bychom měli vyhlásit protestní hladovku všichni a přidal bych k tomu logicky také abstinenci. Jsme jako národ otylí, trpíme nemocemi z nadváhy, zatěžujeme své útroby, hlavně játra a plýtváme potravinami. Spotřeba ovšem, jak známo, roztáčí kola ekonomiky, takže ani v době hladovky nesmíme přestat nakupovat. Je třeba se zaměřit na „nepotraviny“, třeba cvičební nářadí, kola, koloběžky a jiné sportovní vybavení, jinými slovy čas dříve strávený žraním bychom měli prosportovat, a to až do úplného vysílení. A jelikož nikdo nechce, aby na chvíli trpěli újmou všichni ti velkouzenáři, velkopekaři a velkoslepičáři, je třeba nakupovat potraviny do zásoby, tedy připravit se na dobu, až hladovka pomine a přeživší se po splnění veškerých požadavků vrátí ke konzumaci.

27. listopadu se schyluje k jakési generální stávce, což by mohla být dobrá příležitost i pro vyhlášení hladovky. Nějaká ta demonstrace vládu nerozhodí, ale deset milionů hladovějících občanů? To musí pohnout i se Stanjurou. Také to datum je takové symbolické: 7. listopad VŘSR (Velká říjnová socialistická revoluce), 17. listopad VLSR (Velká listopadová sametová revoluce) a 27. listopad VLPH (Velká listopadová protestní hladovka). Ta by mohla být zahájena v rámci té symboliky výstřelem (pochopitelně slepým) z parníku Vyšehrad (místo té Aurory) od mostu Legií směrem ke Strakově akademii.

Autor: Jiří Turner | středa 22.11.2023 8:33 | karma článku: 23.98 | přečteno: 572x

Další články blogera

Jiří Turner

Dvě sociální demokracie? A není to málo, „příteli“ Paroubku?

Ambice některých lidí jsou bezbřehé a patrně rostou přímo úměrně se ztrátou soudnosti a věkem. Hrobař staré dobré sociální demokracie se vložil do nové sociálně demokratické strany a nepokřtil mu ji nikdo jiný než lánský důchodce.

28.2.2024 v 14:05 | Karma článku: 19.13 | Přečteno: 295 | Diskuse

Jiří Turner

Jak levně, rychle a spolehlivě oživit protiromské nálady ve společnosti?

Recept na to našel zpěvák Jan Bendig, který na Českém slavíku zinscenoval své rasově motivované přebílení, patrně aby vzbudil u posluchačů lítost na trpkým osudem romského chlapce, který musí překonávat překážky a příkoří.

22.2.2024 v 11:16 | Karma článku: 25.26 | Přečteno: 821 | Diskuse

Jiří Turner

Koho brání Národní domobrana?

Taky tápete ve všech těch vlasteneckých hnutích a spolcích, které vznikly na ochranu našich národních zájmů a které se svorně prezentují jako nezávislé, apolitické a nadstranické iniciativy? Tak se na jednu z nich podívejme.

21.2.2024 v 15:39 | Karma článku: 36.68 | Přečteno: 2381 | Diskuse

Jiří Turner

A terazky mi povedztě, čo vy si predstavujetě pod takým slovom grýndýl?

Být Hřibem, volám Jandejskovi, aby zemědělci přijeli s traktory každé pondělí, tak pohodová dopravní situace v Praze totiž už dlouho nebyla. Nicméně i všeliká vyjádření protestujících „sedláků“ stojí za úvahu.

19.2.2024 v 15:01 | Karma článku: 36.00 | Přečteno: 3244 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Olča Vodová

paprsky v trávě jako žlutá kuřátka

(také jste šli někdy parkem na sklonku zimy?).....................................................................................................

29.2.2024 v 21:19 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 24 | Diskuse

Zdeňka Ortová

Jsem žena a MDŽ mám ráda

K tvrzení, že MDŽ je svátek zprofanovaný, jen podotknu, že může být, ale ženy, kterým je věnovaný, rozhodně zprofanované nejsou.

29.2.2024 v 17:35 | Karma článku: 15.05 | Přečteno: 211 | Diskuse

Ladislav Jakl

Být fér znamená lhát?

V parku se hlasitě hádá manželský pár o tom, kam pojedou na dovolenou. Z lavičky je pozorují dva něžní chlapci, a jeden z nich praví: „Vidíš, Kryštůfku, já ti říkal, že tahleta smíšená manželství nedělají dobrotu“.

29.2.2024 v 16:15 | Karma článku: 34.81 | Přečteno: 597 | Diskuse

Milan Šupa

Jak se naučit to nejtěžší? Milovat své nepřátele!

To, co bylo dosud už neobstojí! V tlaku nadcházející očisty už nebudou udržitelné, dnes ještě běžné postoje vůči bližním, plné zloby, nenávisti, netolerance, antipatie, bezohlednosti, nebo odsuzování.

29.2.2024 v 16:02 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 69 | Diskuse

Jiří Herblich

Hledejte moudrost v otázkách Božství a naleznete moudrost života projeveného

Jedná-li člověk moudře, jedná s mírou Božskou, která bytuje v nás. Moudrost se skrývá a vytváří závoj, který zahaluje celého člověka a to proto, aby moudří lidé byli chráněni od života, který plyne z nevědomosti.

29.2.2024 v 7:07 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 30 | Diskuse

Zemřela slovenská moderátorka, oblíbený byl její pořad, který pomáhal dětem

Zemřela moderátorka a logopedka slovenské dětské televizní stanice JOJko Lucia Palugyayová. Bylo jí 47 let. Na...

Princ William zrušil na poslední chvíli z osobních důvodů účast na akci

Britský princ William (41) odřekl svou účast na úterní vzpomínkové slavnosti na hradě Windsor. Na bohoslužbu za...

Brzobohatý řádil v šatech a paruce. Poprvé veřejně jako Tiffany Richbitch

Ondřej Gregor Brzobohatý (41) vystoupil poprvé veřejně v šatech jako drag queen Tiffany Richbitch. Byl hostem druhého...

Šlo o rozhovor, hájí Gondíková s Benešovou focení do pánských časopisů

Herečky Adéla Gondíková (50) a Lucie Benešová (49) jsou spolužačky z konzervatoře a přátelí se už přes třicet let. V...

Menzelová pomáhá nemocnému Víznerovi. Byl bys hrdý, vzkázala manželovi

Olga Menzelová (46) poslala prostřednictvím Instagramu dojemný vzkaz svému zesnulému muži Jiřímu Menzelovi k jeho...