Zpoplatnění vstupu do lesa a jiné perly dezinformační sféry

9. 02. 2024 10:24:19
Víte také, že budou zrušeny důchody, čeká nás mobilizace, že jsme krušnohorské zásoby lithia a india už dávno za pakatel prodali Německu, že ceny potravin rostou, že lidská činnost nemá na klima žádný vliv a že Brdech řádí vlci?

Drby jsou asi staré jako lidstvo samo. Stejné to bude s různými senzačními zprávami, se záhadami a paranormálními jevy. Realita a tomu odpovídající informace nemají tu šťávu, a tak nevyvolávají patřičné emoce. Cílené dezinformace jsou pak odedávna prostředkem boje, a to jak politického, tak i toho válečného.

Jelikož nechci tlumočit mediálně prezentované dezinformace, použiju pouze to, co jsem se na blíže nespecifikovaném místě dozvěděl od blíže nespecifikovaných lidí:

Bude zpoplatněn vstup do lesa a tomu bude připočtena cena lesních plodů i klestí. Prý už je o tom rozhodnuto.

*

Do pěti let budou úplně zrušeny důchody. Prostředky na ně totiž budou použity na nákup zbraní pro Ukrajinu a na podporu ukrajinských emigrantů.

*

V Brdech řádí vlci. Mají na svědomí už mnoho domácích zvířat a napadli už i lidi. Tutlá se to, protože se to nehodí do krámu zeleným progresivistům, které aktuální vláda podporuje.

*

Do konce roku proběhne částečná mobilizace a odvedenci půjdou bojovat na Ukrajinu či do Pobaltí.

*

Ceny potravin pohonných hmot a energií se stále zvyšují. To, že jsou aktuálně nižší než před časem, je způsobeno záměrným a vládou řízeným drastickým navýšením, ze kterého se dočasně zanedbatelně slevuje.

*

Globální oteplení a klimatické změny jsou nesmysl. Jsou to jen nahodilé či periodické úkazy, lidská činnost na to nemá vůbec žádný vliv.

*

Unikátní naleziště lithia a india v Krušných horách jsou už prodané (logicky za pakatel) Německu.

***

Nutno podotknout, že výše zmíněné informace mi podal člověk, který se jinak chová úplně normálně, je gramotný, průměrně vzdělaný a nebyl opilý. Poslouchalo to společně se mnou několik dalších lidí, taktéž zdánlivě normálních a duševně zdravých. Všichni tito lidé souhlasně kývali a průběžně přidávali další a další perly, případně již vyřčené dále rozvíjeli.

Když jsem se toho proroka a ostatních přísedících zeptal, kde k tomu všemu přišel, podíval se na mě jako na toho prosťáčka a pro nesl něco v tom smyslu, že informace musím hledat na těch správných místech. Vůbec jsem necítil potřebu s tím člověkem diskutovat, nicméně jsem namítl, že ač byl výskyt vlka v Brdech potvrzen, o masovém výskytu, napadeních a škodách bychom, když tady žijeme, asi měli něco vědět. Ani s tím jsem však nepochodil.

Zanedlouho potom jsem v místní hospodě bezděčně poslouchal diskusi, ve které se probíralo totéž, a to v podstatě ve stejném pořadí a se stejnými argumenty, což mě utvrdilo v tom, že asi velká část obyvatelstva tomu opravdu věří a takovéto informace v „dobré víře“ šíří. Přiznám se, že mě to uvedlo a stále uvádí do stavu určité deprese, neboť vůbec netuším, jak a jestli vůbec se s tímto dá nějak bojovat.

Jsem přesvědčen, že určitá (možná značně velká) část společnosti se zcela odřízla od standardních informačních zdrojů a používá pouze zdroje alternativní, a to všemožného druhu, záměru a relevance. Přemýšlím, čím vším se seriózní informační a názorové zdroje u těchto lidí zdiskreditovaly. Registruji mnohé „taktické“ chyby, kterých se dopouštějí třeba veřejnoprávní média, ale to nezbavuje viny autory a šiřitele informací, a to zvláště ty, kteří tak činí s určitým záměrem a v zájmu těch, od kterých by se měl každý slušný člověk zcela distancovat.

Autor: Jiří Turner | pátek 9.2.2024 10:24 | karma článku: 20.87 | přečteno: 502x

Další články blogera

Jiří Turner

Dvě sociální demokracie? A není to málo, „příteli“ Paroubku?

Ambice některých lidí jsou bezbřehé a patrně rostou přímo úměrně se ztrátou soudnosti a věkem. Hrobař staré dobré sociální demokracie se vložil do nové sociálně demokratické strany a nepokřtil mu ji nikdo jiný než lánský důchodce.

28.2.2024 v 14:05 | Karma článku: 19.13 | Přečteno: 295 | Diskuse

Jiří Turner

Jak levně, rychle a spolehlivě oživit protiromské nálady ve společnosti?

Recept na to našel zpěvák Jan Bendig, který na Českém slavíku zinscenoval své rasově motivované přebílení, patrně aby vzbudil u posluchačů lítost na trpkým osudem romského chlapce, který musí překonávat překážky a příkoří.

22.2.2024 v 11:16 | Karma článku: 25.26 | Přečteno: 821 | Diskuse

Jiří Turner

Koho brání Národní domobrana?

Taky tápete ve všech těch vlasteneckých hnutích a spolcích, které vznikly na ochranu našich národních zájmů a které se svorně prezentují jako nezávislé, apolitické a nadstranické iniciativy? Tak se na jednu z nich podívejme.

21.2.2024 v 15:39 | Karma článku: 36.68 | Přečteno: 2381 | Diskuse

Jiří Turner

A terazky mi povedztě, čo vy si predstavujetě pod takým slovom grýndýl?

Být Hřibem, volám Jandejskovi, aby zemědělci přijeli s traktory každé pondělí, tak pohodová dopravní situace v Praze totiž už dlouho nebyla. Nicméně i všeliká vyjádření protestujících „sedláků“ stojí za úvahu.

19.2.2024 v 15:01 | Karma článku: 36.00 | Přečteno: 3244 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Štěpánka Bergerová

Jezdí jak pražskej autobusák ...

...................................... aneb budou nám opravdu lépe, nejen ve veřejné dopravě, šoférovat roboti ???

29.2.2024 v 21:46 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 27 | Diskuse

Ladislav Pokorný

„Policie zavádí opatření proti skupinám s odlišnými ideovými postoji.“ No konečně

Policisté z Jihomoravského kraje jako první vyslyšeli volání českých politiků, hodnotových médií i zodpovědných občanů po tvrdším kurzu vůči proruským dezolátům a obecně kritikům vlády. Konečně.

29.2.2024 v 20:50 | Karma článku: 17.29 | Přečteno: 198 | Diskuse

Iva Votočková

Kolik "facek" potřebuješ ty, abys pochopil/a? ;-)

Dokud věříme, že za mizérii našich životů mohou ti druzí, tak máme jednu velkou jistotu a to, že v podstatě nemáme šanci se z té mizérie dostat. A to neplatí jen pro partnerský život ale pro život obecně.

29.2.2024 v 17:00 | Karma článku: 8.16 | Přečteno: 170 | Diskuse

Pavla Drahoňovská

Norování

Do mé emailové schránky mi přišla žádost od organizace „Svoboda zvířat“ o kontaktování ministra zemědělství, aby se zasadil o ukončení norování.

29.2.2024 v 10:16 | Karma článku: 9.10 | Přečteno: 186 | Diskuse

Karel Wágner

Jak chudí platí na bohaté

Zelená dohoda pro Evropu, jinak též Green Deal, jako soubor politických iniciativ, má podporovat přeměnu EU na spravedlivou a prosperující společnost.

29.2.2024 v 9:09 | Karma článku: 28.15 | Přečteno: 711 | Diskuse

Zemřela slovenská moderátorka, oblíbený byl její pořad, který pomáhal dětem

Zemřela moderátorka a logopedka slovenské dětské televizní stanice JOJko Lucia Palugyayová. Bylo jí 47 let. Na...

Princ William zrušil na poslední chvíli z osobních důvodů účast na akci

Britský princ William (41) odřekl svou účast na úterní vzpomínkové slavnosti na hradě Windsor. Na bohoslužbu za...

Brzobohatý řádil v šatech a paruce. Poprvé veřejně jako Tiffany Richbitch

Ondřej Gregor Brzobohatý (41) vystoupil poprvé veřejně v šatech jako drag queen Tiffany Richbitch. Byl hostem druhého...

Šlo o rozhovor, hájí Gondíková s Benešovou focení do pánských časopisů

Herečky Adéla Gondíková (50) a Lucie Benešová (49) jsou spolužačky z konzervatoře a přátelí se už přes třicet let. V...

Menzelová pomáhá nemocnému Víznerovi. Byl bys hrdý, vzkázala manželovi

Olga Menzelová (46) poslala prostřednictvím Instagramu dojemný vzkaz svému zesnulému muži Jiřímu Menzelovi k jeho...