Úterý 28. listopadu 2023, svátek má René
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Úterý 28. listopadu 2023 René
Foto

J39a15n 75Š48i28k

17. 10. 2023 16:00

Hlas rozumu v poušti hloupostí. Myslím, že ty deprese (jak jinak to nazvat) z toho jak jsme na tom špatně, vyplývají z toho, co lidi dneska čtou, vidí na videích, v médiích a na sociálních sítích. Všude je nám předkládáno, jak je na tom někdo líp, kolik si vydělal, jak hezky vypadá a podobné bláboly. Lidé touží po tom, taky si tolik vydělat, taky tak vypadat, atd. Proto se závidí politikům, manažerům, sportovcům, umělcům, atd.. Jenže vždycky budou existovat chudí a bohatí, stejně jako krásní a oškliví. Zkrátka vždy bude existovat někdo, kdo je na tom líp. Toužící lidi si to neuvědomují, tak mají deprese a komplexy a nadávají, jak je všechno špatné a přitom si neuvědomují, že ve světě žije většina lidí, kteří jsou na tom daleko hůře. Ty nikdo neukazuje, protože toužící je vidět nechtějí. Hezký den

J46a96n 79K48a41r89a47s45e32k

17. 10. 2023 19:31

tak kolem roku 1960 stal v Rudem Pravu podobny blabol.

Jenom se tam psalo, ze zijeme v nadherne dobe, protoze nikdo nemuze byt nezamestnany, neexistuji chudi a bohati, prvnacci dostavaji skolni pomucky zadarmo a bohatstvi nasi zeme patri nam vsem bez rozdilu.

A take se tam psalo, ze existuji nekteri, kteri tu nadheru zosklivuji. Nejsem si ted jisty, ale mozna tam take stalo:

"Těžko si představit, že tak lze činit z nějakých ušlechtilých pohnutek. Naopak si lze snadno představit, že tak mnozí činí ze zloby, z nenávisti, z vlastní frustrace, z touhy po moci, z pocitu nadřazenosti, z nesnášenlivosti a z jiných zcela zavrženíhodných pohnutek."

to jako fakt? To se zeptejte jejich rodičů, proč je nechali digitalizovat

Foto

Pravdu díte, Jiří. Když o totalitě řeční pan Babiš od pultíku ve sněmovně, připadám si, že je mi osm. Když pan Paroubek píše o tom, jak chudneme, je to stejné.

Tlučhubové, kteří si nevidí na kraj nosu, budou omílat tyhle fráze. A neřeknou, že jejich děda jedl každý den večer česnečku a chodil v dřevákách.

Foto

Již naši předkové říkávali, že když se má někdo moc dobře, roupama nevědí coby

Takže autor nám vykládá, v jaké nádherné době žijeme, a dokládá to tím, že žijeme v době, ve které je možné zcela beztrestně lhát, podvádět, zkreslovat a účelově druhým škodit.

Já bych to s tou nádherou doopravdy nepřeháněl. Například tu máme epidemii extrémní obezity a současně epidemii exhibicionismu, a souběh těchto dvou věcí bych alespoň já nádherou nenazýval

Ad odstavec č. 2. V tom je právě ta svoboda, že si můžete zvolit, jaký život prožijete. Za vlády KSČ nemožné.

Žebříčky

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS