Úterý 28. listopadu 2023, svátek má René
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Úterý 28. listopadu 2023 René

J54a29k63u69b 87Š88o69l65c

16. 11. 2023 12:11

Spravedlnost pro všechny nenajdeme. Co však výrazně přispělo k současné situaci byla "humanitární pomoc" z EU. V podstatě je EU viníkem vzrůstu Hamásu. Pokud by Palestinci byli "ponecháni osudu", museli by začít sami hledat nějaké přijatelné řešení pro život.

Já bych se přestal do tohoto konfliktu plést. Ze strany Izraele nehrozí žádná genocida, takže ať si tu situaci vyřeší mezi sebou, jak dokáží. My jim v tom stejně nikdo nedokážeme pomoci. Izraeli bych ale vyslovil podporu, protože ve vztahu Izrael - muslimský svět, bychom měli stát na jeho straně.

"Myslím si, že to jediné, co se dá na jakékoli úrovni (nadnárodní struktury, státy, národy a jakkoli velké či malé komunity) dělat, je nutnost zcela zásadně a radikálně potírat všechny projevy nesnášenlivosti, nacionalismu a domnělých územních nároků. To je totiž jediná skutečná příčina výše zmíněných i všech ostatních konfliktů."

Zdroj: https://turnerjiri.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=809116

Máte pravdu, jenomže to je přesně to, co většina islámských států v okolí nedělá a nikdy dělat nebude. Představa, že by jejich režim trestal projevy nesnášenlivosti vůči Židům, je z říše snů. Stačí výroky, které na adresu Palestinců a Izraele pronáší turecký prezident.

Foto

Milý Jiří, jak zde níže píše kolega Vlasák, bylo by to jistě na Nobelovu cenu míru. Koneckonců, byla již udělena Šimonu Perésovi, Jicchaku Rabinovi a Jásiru Arafatovi za mírové řešení, které nenastalo /a to díky Arafatovi, který odmítal všechny návrhy, ten poslední nesmírně velkorysý/.

Samozřejmě by bylo ideální řešení - odchod všech Arabů z pásma Gaza do zemí, kde najdou své arabské bratry. Koneckonců, pásmo Gaza je malé, tlačí se tam spousta lidí, je tam obrovská nezaměstnanost, tak co tam? Není jazyková bariéra, nejsou náboženské rozdíly.

A přesto doposud ani jedno malé nebohé dítě z Gazy nebylo převezeno třeba do Egypta, Jordánska atd.k léčení. Proč? Protože Arabům slouží obyvatelé jako beranidlo proti Israeli. Gazany nikdo nechce, kdo by si dal dobrovolně veš do kožichu?

Hamás bude zlikvidován, od hlavy až do pěšáků. Na to jsou Židé trpěliví a to, co se jim 7.10. stalo, nenechají bez odpovědi.

Nechal bych to na nich. Židé jsou chytří a moudří. Nějaké řešení se najde.

Foto

J24i12ř29í 48K82i48n78d89l

16. 11. 2023 17:21

V Izraeli žije 1, 5 milionů Arabů- muslimů kteří mají stejná práva s izraelskými Židy. Arabové v Izraeli mají stejná práva, včetně hlasovacího. Stát Izrael je jednou z mála zemí, kde mohou volit i arabské ženy, Arabové mají stejné možnosti získat vedoucí pozice v zemědělských, průmyslových podnicích či ve službách Mají možnost si kupovat půdu. Arabští studenti mají volný přístup na střední a vysoké školy. Někteří dobrovolně slouží v jejich armádě. Jako velvyslanec ve Finku zastupuje stát Izrael Arab-muslim. Jako velvyslance v Turecku zastupuje stát Izrael Arabka- muslimka. Tisíce Arabů tak zvaných Palestinců jsou zaměstnány v Izraeli. Kdo však společně s Izraelci žít nechce, tomu je k dispozici rovnocenná, dokonce třikrát větší země na druhém břehu Jordánu, není tedy třeba „zahánět Izraelce do moře“,

Foto

J81i44ř58í 67K88i45n25d56l

16. 11. 2023 17:31

Izrael jako gesto dobré vůle se v roce 2005 stáhl z pásma Gazy – byť bez mírové smlouvy a bez uznání hranic – tak v té souvislosti dokonce násilně vyklidil tamější židovské osady. Kolem deseti tisíc lidí bylo proti své vůli násilně přestěhováno – kvůli jejich vlastní ochraně, ale proti mezinárodnímu právu. Ani věčně nespokojené mezinárodní společenství se tímto aktem ze strany Izraele neuspokojilo. Pořád považuje pásmo Gazy za obsazené. Předání Gazy nepřineslo nic – jen jistotu, že vyklizením tamějších osad se situace ještě zhoršila. Co přinese zejména Západu, když bude Izrael neustále nabádat k sebevraždě? To jsou jen chytrácké rady spojené s tisíciletým podprahovým antisemitismem.

J18i51r84i 26P49r70a62j24z

16. 11. 2023 17:21

Ale řešení je jednoduché. Sednout si ke stolu a domluvit se. Ale je tu jeden problém palestinci nechtějí a Hamas také ne. A nechápu proč se tu bere do pusy Izrael. Za všechno co se teď děje muže Hamás a jeho podporovatelé. Tím, že jdu povraždit nepřítele, tak to není krok k míru. Palestinci by měli odejít a palestinu zabrat Izrael. To je jediné řešení co teď vidím.

Foto

No, žádné kloudné řešenì nemáte, to by bylo na nobelovku. Ono soužití s tak netolerantní ideologií, jako je islám (ano, ideologií, za náboženství, které by mělo lidi zušlechťovat ho nelze ani při dobré vůli považovat). Výlučná bojovná, samospasitelná ideologie, neschopná vývoje a reflexe, za staletì vždy rozuměla bohužel jen síle.

A96d12a19m 11M97a58l53ý

16. 11. 2023 10:40

Co bude dál?

Nechat Gaze autonomii se neosvědčilo. Jen se zde pěstovala smrtelná nenávist a zášť proti samotné existenci Židů a státu Izrael.

Nyní tedy musí přikročit Izrael k nějaké formě okupace Gazy, k totální kontrole nad tímto územím.

Ano obyvatele Gazy nepřestanou Izrael nenávidět, ale pro Izrael je to způsob zajištění bezpečnosti vlastních občanů.

A tuto bezpečnost je schopen zajistit i obyvatelstvu Gazy.

A pokud se najde arabský stát, který bude chtít přijmout nějaké imigranty z Gazy, pak by jim Izrael neměl bránit odejít.

Foto

Že by jim Erec Jisra'el bránil v cestě za soukmenovci opravdu nehrozí.

V Gaze, v současné době, má smysl jediná stavba. Parkoviště. Pak bude klid.

Foto

J92i55ř27í 74K89i94n35d86l

16. 11. 2023 13:09

Historickém území Palestiny není žádné. V Palestině po dobu 2 000 let žili stále Židé a proti Arabům. Pouze oni tvrdí, že je to území, kde je stát Izrael. Proč tento stát nevznikl od roku 1948 do roku 1967, kdy Gazu anektoval Egypt a Západní břeh Jordánsko. Původně to byla Samara a Judsko a Jordánsko z něj vyhnalo Židy a přejmenovalo jej na Západní břeh.

Už slavná a statečná italská novinářka Oriana Fallaci, která byla válečnou reportérkou v mnoha konfliktech a dělala rozhovory mimo jiné s šiitským vůdcem Íránu ajatolláhem Chomejním, palestinským vůdcem Jásirem Arafatem či pákistánským prezidentem Zulfikárem Alí Bhuttem, tvrdila, že dohoda s arabským světem není možná.

Obávám se, že nyní nebude možná už ani dohoda s Ruskem.

Žebříčky

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS