Úterý 28. listopadu 2023, svátek má René
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Úterý 28. listopadu 2023 René

Pane Turnere po dlouhé době čtu blog, s kterým bezvýhradně souhlasím. Občas mě doslova fascinují lidé, kteří řvou o nové totalitě a zároveň pořádají slezy před ruskou ambasádou a nazývají své oponenty uličními výbory. U těch mladších bych to ještě pochopil, ale u těch co tu dobu zažili to prostě nechápu a myslím si o nich své.

Foto

Pojem "Uliční výbor" vyslovený na adresu svých oponentů většinou používají jeho dřívější členové, kteří s nim mají bohatou zkušenost.

Foto

Mnohokráte se měnil vítr, a tak mnozí v něm napínali své plachty, ba i korouhvičky otáčeli. A tak měnily se doby, systémy i režimy. Jen lidé zůstávali a zůstávají v jádru stále stejní

Jednoznačně máme a díky za výstižný článek.

Foto

Pokud to porovnáme s tím co tu bylo, tak máme.

Já bych oslavil že si žijeme jako v pohádce.

Oblíbená je ta o hradu:

Vládne na něm moudrý panovník obklopený dobrými rádci...

Všeobecně oblíbené jsou také pohádky o klesajících cenách, o úspěšném boji s inflací, o vynikající dopravní infrastruktuře naší země, o neobyčejně výhodné koupi vojenských letadel, ale třeba též o věčně pomýlených populistech a vždy zásadových demokratech, o úplně zeleném údělu, který k nám přijede v kouzelném elektromobilu, anebo třeba ty o hodných provládních pravdomluvných médiích a o zlých a prolhaných médiích alternativních.

Ale můžete poslouchat co chcete a udělat si vlastní názor. A krize? Nikde ji nevidím, jen se o ní mluví. A "zelený úděl" ? Je to prostě nutnost s ohledem na budoucí generace. Naštěstí se svět neřídí podle na všechno bez relevantních argumentů brblajících mudrlantů jako Vy.

R70a16d33e86k 16H74o81r97á51k

18. 11. 2023 17:12

Zmiňoval jsem už včera jinde. Každá doba má své pro i proti. Ale jedno mají všechny doby společné: Sytý hladovému nikdy nebude věřit.

Žebříčky

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS