Foto

J15a79n 38Š52i42k

3. 1. 2024 10:26

Příčinou ekonomických krizí je mravní bída, za každou stojí vždy nějaká snaha něco obejít, ošidit, apod.. Citát T. Bati, který jste uvedl je zprofanovaný, na sociálních sítích létá několik let a zajímavé je, že ho používá každý z různých částí spektra společnosti. Jenže on toho Tomáš Baťa řekl více a o jeho jiných slovech se nepíše. Když se do projevů začtete, tak mluví hlavně o osobní odpovědnosti, osobním nasazení, nespoléhání se na ostatní, že má každý začít u sebe, apod.. Tak tady je to už jiné. Protože zatímco na uvedeném citátu se většinová část společnosti shoduje, tak v tom spoléhání se na sebe je to opačné. Většina natahuje ruce a bere si nebo ukazuje prstem a nadává a u sebe začít odmítá. Ano, lidi by Baťu měli číst. Ale ne jenom posty na Facebooku, ale knihy o něm. Hezký den

Citát je možná zprofanovaný, nicméně s úvahou z něj vycházející plně souhlasím, stejně jako s Vaším doplňujícím komentářem

Foto

Tak jo. Obdivovatelka Nohavici a volicka Zemana a Babiše přišla udělat kázání o mravnosti. Myslím, že už jsem dneska četl všechno.

Foto

Nohavica, Zeman či Babiš někdy naznačovali, že je čast voličů nedemokratická? A kdy, prosím?

Foto

Výborně popsáno, Jiří.

Doplnil bych, že tragické na tom je, že vkládáme svou osobní svobodu dobrovolně do rukou lidí, kteří si posléze myslí, že jsou nedotknutelní, kteří ji využijí pro svůj osobní prospeěch a nikoli pro socio.

Jak si lze jinak vyložit fakt, že hnutí ANO, vedené primitivem, populistou, egomainakem, má stále více jak 30% podporu voličů? Nemyslím si, že ti, co jej volí, jsou hlupáci. Spíše ti. kteří se chtějí mít za každou cenu dobře hned teď a tady a co bude za 10 let, je jim ukradené. To, že se budou mít "dobře" na úkor svých potomků, je jim jedno. Jako to říkal v televizi ten starší pán své ženě: "my se chceme mít dobře teď, viď, mámo?"

Přesně. Těmto voličům konvenuje Babišovo ANO dluhům.

Foto

Já bych národ nepodceňovala. Nemravnou vládu podporuje menšina. Zaplaťpánbůh.

A populisty, kterým velí trestně stíhaný člověk, většina. To jsme to dopracovali.

Jsem odchovanec datovych spolupracovniku, pane Jiří Turnere.

Az v roce 1949 v pololeti ten batovsky duch utichl a mysleni se ztracelo az do 1989. Melo se otevrit znovu, ale nejak se mu nechce. Ten cas 40ti let je znat. Jeste dnes je ta moralka nalomena tou dobou. A ti kteri to chapou, nemaji tu silu prekonani te velke propasti. Ta druha strana ma vice sily.

Ti kteri byli v popredi cinkani tech klicu, vedeli dobre co maji delat. Ceska reublika sla a jde presne podle nich. Ta moralni bida stale existuje v plne sile. Je skryta 30% strany s vedoucim bez charakteru a s pridruzenim dalsi casti v nekoliti stranach maji tu silu.

CR nedava obcanum rozhodnout jestli ano nebo ne. Zde neni system jedne mince, kde je "lic" a je zde take "rub" V CR je take "mozna", "treba" "uvidime" a dalsi slova neprijatelna v politice kdyz chcete ridit stat bez te mravni bidy. Obcane musi vybirat do pozic politiky tak, jak je znaji z denniho zivota. Zde muzete hodnotit jeho charakter, jeho mravni silu vedle umeni vest a byt uzitecny.

Volam po zmene systemu vedeni statu. Volba stran musi byt nahrazena volbou jedince, ktery tu stranu reprezentuje v tom volebnim obvodu.

Foto

Něco PŠM, a také až tásadové postoje, atˇjiž v leže, v sedu, občas ve stoje( TŘEBA ZA KECPULTY). A do toho sem tam nějakej ten citát, často vytržený z konceptu. Též ,,nahodím" jeden. O motivace lidské, jak jí,,vyslovil" ,,ÚSTY" Sinuheta M.W. MOC, MAJETEK, SEX. Kdo nemá skrupule, vždy jde po moci, neb ta mu umožní i,,to další". ,,Lidé jsou ,,pouze" lidé, nikoli andělé

Co to je mravní bída? Že např. kvůli Ukrajině se projeví mou špatnou náladou, negativitou (za tu válku já opravdu nemohu) se mi zdraží plyn min. trojnásobně jako na podzim? A pokud mi stát nedá třeba doplatek na bydlení, tak já příjdu o to bydlení? Tak vážení čtenáři v tomto případ na Ukrajinu úplně kašlu. Moje bydlení já budu upřednostním! I když o Rusku si myslím dlouhá léta svoje. A matematicky, když se plyn zdraží trojnásobně, tak to jde na rozpočtu znát a nějaké ústálení cen, jejich zmenšení je opravdu v nedohlednu.

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS