S Babišovými kroky rozdávat peníze jsem nesouhlasila. Přesto Fialova vláda to neumí lépe.

Akademický versus stájový přednes mě pobavil.

Vláda neumí vysvětlit, co vysvětlit nemůže. Třeba že pět stran v koalici dokázalo akorát odstavit Babiše.

Přesně můj názor - jak lze komunikovat nekomunikovatelné věci špatného rozhodnutí? A kdo jiný než vláda profesorů a teologa by měl zvládat komunikaci... kdyby bylo co komunikovat? Nezávidím zmatky v hlavách těch, kteří jednoho nechtějí a druhý je špatný. A volba je - zatím - jen mezi těma dvěma. Můj náhled je takový - který z nich dává naději na to, že se poučil a ze kterého alespoň něco pro republiku odpadne. Kdo ústupky k EU alespoň trochu zobchoduje v náš prospěch. Zatím vidíme jen profesorské odečítání ze rtů evropské vrchnosti a předpos ....... před jejími rozhodnutími.

Naše země stagnuje a chudne. Vy všichni, kteří jste volili tuto loutkovou vládu ideologů a diletantů na tom máte svůj podíl. Gratuluju.

To je přesný popis prolhaného projektu prolhaného premiéra. Když slyším jeho projevy z doby před volbami , kdy se dal poslouchat, nedivím se, že mnozí naletěli. K údivu je jejich dnešní postoj. Musí je to hodně svědět když vytrvale obhajují svou volbu především sami před sebou.

Foto

Pro mě je to důvod nejspíš nejít k volbám vůbec. Nesystematičnost a jakákoli odbornost schází na obou ministerstvech kde " vidím pod pokličku." Stanjura tomu teď nasadil korunu s tím, že žádné větší reformy už nebudou , protože si je volič nepřeje. Já je kvůli tomu volil. ( Kvůli těm reformám). Ale reformy nejsou jenom o hurá vytahání peněz lidem z kapes. To nic neřeší. A protože žádné skutečné reformy vláda nepředvedla mám jako volič pocit, že mě jen znejodnotila peníze a teď se mi ústy ministra Stanjury vysmála do očí....

Foto

P.S, znehodnotila a ztížila možnost jejich vydělávání.

J80i81ř81í 40P75a70u46l

5. 1. 2024 6:36

Populista je politik, který lidem slibuje neco co by lidé radi, ale on jim to nemůže/nechcee splnit, tak pouze slibuje. Kdopak to byl, který sliboval nezvyšování dani?

Foto

Víte, tohle tvrzení je to trošku nekorektní. Nekorektní v tom, že slib byl učiněn za výrazně jiné situace, než následně nastala.

Ale částečně/trošku máte pravdu, protože v době slibu už bylo jasné, že bude nutno přijmout dramatická opatření nejen ve vztahu ke státnímu dluhu, ale i k rodící se inflaci. A to, co vláda nakonec vytvořila, je i při porovnání k době slibu dost výrazný kočkopes.

Ale je to i stejně dobrý důvod nevolit pětikolku.

President je jen bezzásodová dosazená figura,která bude sloužit komukoliv.Dříve Sovětskému svazu ,nyní USA a soudruhům v Bruselu. A ve vladě min.polovina členů nemá ani potřebné odborné znalosti ani zkušenosti pro výkon své funkce.

S prezidentem souhlas a vláda - proto tam jsou, aby nezastínili premiéra, proto tam nemůže Kalousek atd.atd

Dalším důkazem úkolu prezidenta je jeho přesvědčování o nepotřebě dál pátrat v hrůzných vraždách posledních dnů. Tím jsem o něm ztratil poslední zbytky kladného mínění.

Když vláda obere důchodce o část zákonné valorizace jejich důchodů a zdůvodňuje to nezbytností šetření, pak se střílí do vlastního kolena, když rozdává miliardy na nákup elektromobilů, FVE, zateplování baráků včetně těch po babičce a dotování podniků v činnostech, které patří do jejich předmětu podnikání. Ukázkově LČR na zalesňování, ČEZ na výstavbu obřích FVE a to nepíšu o podpoře politických neziskovek a různých spolků, jejichž přínos je nejasný, nebo vyvíjejí vysloveně státu nepřátelskou činnost.

Takovéto jednání musí každý, kdo alespoň trochu přemýšlí, hodnotit jako kontraproduktivní, které k vyléčení státních financí rozhodně nepovede.

Pětikoalici jsem nevolil a každodenní výsledky její práce mi dávají za pravdu, že jsem se nespletl. Do příštích voleb vím jedno naprosto jistě: tak jako jsem si slíbil po převratu, že nikdy nebudu volit komunisty, tak nikdy nebudu volit nikoho z této Pětibandy. Jednou pro vždy se u mě odepsali.

Většina toho o čem tu píšete jde na vrub předchozích vlád (a nejen té Babišovy). Ono zrušit nějaký zákon je podstatně složitější, než ho odhlasovat (a často bez znalosti věci).

Foto

Babiš svým typickým způsobem napadá a kritizuje stav republiky, ačkoliv je na něm jeho výrazný podpis. To je axiom a nic to změnit nemůže.

Jenže po něm přišla vláda, která jakoby narazila na zeď problémů a nedokáže jí překonat. Slíbila, že nezvýší daně, jenže v krátké době se situace zhoršila natolik, že se snaží slib dodržet, ačkoliv do dání měla zasáhnout. Samozřejmě také do výdajů, zejména do neproduktivního sektoru.

Vy, milý autore, nemáte pocit nedostatku in formací od vlády a její postup se vám zdá korektní. Já jsem jiného názoru. Očekával jsem od ní, že rázně zavede opatření ke snižování deficitu, bude jednat s ČNB a tlačit je k účinnějším opatřením proti inflaci, zeštíhlí stát, bude provádět opatření pro budoucí rozvoj státu, atd., atd., atd.

Jenže.... alternativa není. NENÍ!!! K veslu se nejspíš opět dostane Babiš a je v podstatě jisté, že se bude chovat jako předtím.

Máme se určitě na co těšit.

Dost reálné zhodnocení. Bohužel i docela reálný předposlední odstavec a konec. Jen snad doufám ve změnu i u ANO. Poučen z předchozích nezdarů.... vše se vyvíjí. I názory těch bezbřehých podporovatelů.

Protože je tohle vláda levicových neumětelů, proto nebudu volit levicového Babiše, který je také neumětel. To dává logiku.

Spíš je to dost dobrý důvod nevolit Fialu a jeho komplice, ne?

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS