Opět , jako mnozí další, se snažíte bagatelizovat. Tady nejde o samotný večírek, i když fakt, že si ho dělají úředníci ministerstva za statisíce z daní poplatníků, a navíc na pracovišti, taky o něčem svědčí. Tady jde o to, co vadí většině kritizujících lidí - lhaní, lhaní a lhaní. Navíc Jurečka absolutně zdiskreditoval svou pohádkou akceschopnost Bezpečnostní radu státu, jejímž je členem, když vykládal, že se o sms dozvěděl až za tři a půl hodiny. A připomenu vám slova, které kdysi vyřkl sám Jurečka směrem k Michalu Haškovi, který zalhal o návštěvě v Lánech. A to tehdy šlo pouze o vnitrostranický boj v ČSSD : "Nedovedu si představit, že bychom mohli s člověkem, jehož lhaní viděla většina občanů v přímém přenosu, jednat o vládě a že by mohl být členem nějaké vlády, kterou bychom měli podporovat." Hašek ze stranických funkcí poté odstoupil a rezignoval i na post poslance Sněmovny.

Foto

Obecně máte pravdu, pokrytectví také nesnáším. Je ovšem třeba rozlišovat. Pokud se týká merendy na ministerstvu, tak bych o pokrytectví nepsal, protože:

1/ Požívat na pracovišti alkohol je zakázáno (§ 106 odst. 4 písm. e) ZP) a to i po pracovní době

2/ Požívat zvenčí viditelně alkohol na MPSV je tuplovaná hloupost

3/ U bodu 2/ přidat pokračující zábavu po informaci o vraždění je stupidita

4/ Vrátit se k této zábavě po jednání vlády o vraždění je nadutost a arogance vrcholné úrovně

5/ Lhát následně o tomto dění a své účasti v něm (po cca 2 týdnech bezradného mlčení) je zbabělost, bezradnost, ubohost, vystrašenost, ....

6/ Ptát se na svůj další postup ÚV partaje je alibismus a strach o koryto a hledání cesty, jak neodstoupit a v podstatě legalizovat vše výše zmíněné.

Zdůrazňuji, že se jedná o ministra a ústřední orgán vlády.

Promiňte, ale v takovém případě při ukončení zábavy v těchto souvislostech není možné ani jen uvažovat o pokrytectví.

Ano, také pokrytectví přímo nesnáším. VŠUDE!

Bohužel se ho ale i Vy, který pokrytectví odsuzujete, v tomto případě také dopouštíte (podobně jako někteří diskutující pod tímto blogem), když Jurečkovo jednoznačné a jasné (kolikáté už!?) morální selhání, jeho odporné výmluvy, lži a mlžení bagatelizujete, jako by šlo o nějakého posledního týpka z Horní Dolní.

Jenže Jurečka není běžným občanem! Je t.č. ministrem, členem vlády! Dostal od svých voličů mandát, důvěru, a měl by tudíž svoji vlast reprezentovat - odborně i morálně. Nedělá ani jedno z toho! Nabádá občany kromě jiného k soucítění s bližními, a dělá přesný opak! Na tiskové konferenci k tragické události dne 21.12. nasadí vážný výraz formálně odpovídající dané situaci, vyzývá občany k pietě, informuje veřejnost o vládou připravovaném celonárodním smutku - a pak jde opět vesele pařit a paří až do pozdních ranních hodin. O nehorázných lžích, vytáčkách a mlžení, následovaných po jeho dlouhém odmlčení ani nemluvě.

Opravdu se domníváte, že k tomuto mají být občané velkorysí? A co pozůstalí, ti také?

Pane Turnere, co dodat... Snad lze jen doufat, že dokážete pochopit rozdíl mezi večírkem nějakého spolku (bez urážky) a ministerských úředníků. Lidí, kteří svou činností nemají na funkci státu žádný vliv vs. lidí, kteří se na chodu státu podílejí.

A lze jen doufat, že když už akceptujete večírek, pokračující i po tragédii, nebudete akceptovat dětinské lhaní Jurečky, který by se měl stáhnout ideálně do ústraní k bratrovi na statek a už tam zůstat...

nic si z toho nedělejte, pan Turner hájí pěidemolici do ztrhání těla

Foto

Tak tak...pan Jurečka je známý pokrytec a lhář.

Foto

Nikdy ani o takové nebyla, a stále není nouze

Hlavní problém ministra Jurečky nevidím v jeho účasti na vánočním večírku, ale v řadě jeho následných lží.

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/marian-jurecka-vanocni-vecirek-strelba-na-filozoficke-fakulte.A240109_125637_domaci_kurl

Pokud se vláda hlásí k boji proti dezinformacím, její ministři by měli jít příkladem.

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/2303625

Ono to bohužel nejde naprogramovat a vyhodnotit nějakým počítačem, ale kdyby to možné bylo, tak by mě velice zajímalo (a míním to na obě strany), jak by to dopadlo, kdybychom mohli nasimulovat situaci, že se stane stejná tragédie, avšak ministerským předsedou je Babiš a nikoli Fiala a ministrem, který má tento průšvih, je třeba Schillerová nebo Havlíček.

Velice by mě zajímalo, zda lidé, kteří nyní označují Jurečkovo jednání za nevhodné, by ho označovali za nevhodné i v oné hypoteticky naprogramované situaci a naopak, tedy zda by například autor tohoto blogu též označoval za pokrytce ty, kteří by to kritizovali. Zda by se autor tohoto blogu zastával ministrů Babišovy vlády, kdyby udělali totéž, co udělal Jurečka, a kdyby za to byli kritizováni. .

Velice o tom pochybuji na obě strany.

Přitom by tomu tak být mělo. Jestliže nám jde o podstatu věci, tak bychom měli hodnotit ten či onen krok toho či onoho politika podle toho samotného kroku a nikoli podle toho, zda je ve vládě, která se kritikovi líbí, či ve vládě, která se mu nelíbí.

Ale jak píši, velice o tom pochybuji.

Většina lidí nehodnotí situaci jako takovou, ale to, zda se to stalo těm politikům, kterým fandí, či těm, kterým nefandí.

To, že o něčem pochybujete, neznamená, že je pravda, co si myslíte. Klasicky spekulujete - co by-kdyby, ale na kdyby se nehraje.

Foto

J80a64n 67Š28i75k

9. 1. 2024 14:10

Ale v tom jsme přece my Češi machři, ukazovat na druhé jací jsou darebáci a my nic. Jurečka je odpovědná osoba, o tom žádná a něco jiného je večírek v Karlových Varech a něco jiného v Praze, kde kousek od tragédie. A samozřejmě večírek ministerstva. Za mě měl být zrušen hned, jakmile se o ní dozvedelo vedení. Pokud nebyl, kdybych byl účastník severu se a jdu pryč. Tady se ukazuje na ministra, ale kdo tam tančil? To ti lidi nejsou soudní a potřebuji aby jim někdo řekl, za rohem umírají lidé, tak běžte domů? Už slyším ty jejich kecy. Nám nikdo nic neřekl,.my neveděli..věděli to všichni, do jednoho. Každý to věděl, do jednoho. Všichni rypáky v mobilu a nikdo nic nevěděl? Kdyby byli všichni tak čistí, tak Jurečka je od sedmi večer na večírku sám. Takže ty kecy a uvažování na něj jako hlavního viníka jsou směšné a opravdu pokrytectví. Hezký den

Jistě. Jenže on především je za chod toho ministerstva odpovědný. A navíc už nyní nejde pouze o ten večírek samotný, ale o to jeho lhaní, které měnil každý den jak ponožky.

Vážně myslíte, že po tomto jeho kabaretu, ke kterému mírou vrchovatou přispěl i naprosto neschopný a slabý premiér a který bude zcela jistě tou dnešní lidoveckou maškarádou i dál pokračovat, k němu ještě bude mít někdo důvěru?

Jedna věc je, jak se zachovali běžní občané a jiná, jak jeden z členů vlády. To, že se večírek zaměstnanců MPSV konal v souběhu s tragickými událostmi, nelze nikomu vyčítat. Pokud však ministr odejde z večírku na mimořádné zasedání vlády kvůli střelbě na FF UK (tedy už je v obraze), a pak se vrátí zpět a pokračuje v zábavě, to už není jen prohřešek, nebo nějaké opomenutí, ale vyložená ostuda. Odsouzení takového chování není pokrytectví.

J45a48n 59K89o70v60á13ř

10. 1. 2024 11:01

Já třeba úplně přesně nevím, kam míříte. Vím, na koho tak nějak míříte, ale přesný cíl mi uniká. Ministr Jurečka byl na párty. Pokud by tohle někdo považoval na prohřešek, tak s vámi budu souhlasit. Jenže on lhal, vymýšlel si a nakonec se omlouval, až když už jeho lež vyšla najevo. A to se neomlouval za lhaní, ale za účast na večírku. V tom vidím největší pokrytectví. Měl by být potrestán. Ne za ten večírek, ale za to lhaní a vykrucování. Není to chlap.

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS