A už to tu máme zase. Když IU nepřijmeme, nejsme pomalu hodni být součástí západní civilizace. Hezký blábol.

Ne. Nejsme. My jsme ji totiž už podepsali. Teď je třeba ji ratifikovat. Aby třeba Vaše dcera nemusela podstoupit ponižující proceduru, když bude znásilněná v parku. Aby nemusela vysvětlovat, že sice měla krátkou sukni a top, ale nechtěla rozhodně, aby ji někdo znásilnil. To řeší IU

Foto

Je to politický a ideologický dokument, který nemůže mít vliv na žádné soudní řízení a nepomůže jediné oběti. Je postavena na chybné preambuli, že historický i současný modelový vztah mezi muži a ženami je nezdravým vztahem moci, ovládání, násilí a bití žen ze strany mužů.Požaduje od signatářských států hluboké společenské změny vztahů ve společnosti a vymýcení osvědčených zvyků a tradic, což bude kontrolovat nikým nevolený orgán Grevio.

Zdroj: danielakovarova

Zjevně Vám nedochází řada klíčových věcí, které z toho dokumentu nepřímo vychází. Zaprvé - úmluva skutečně počítá se zařazením slova "gender" do legislativy, což je extrémistický nesmysl. Gender lze skutečně uchopit velmi volně, někdo se může ráno cítit jako žena, večer jako muž, druhý den jako něco dalšího, ale zákony přece nelze stavět na tom, co si kdo myslí. A to si pište, že by to do legislativy muselo jít, protože např. muž o sobě bude tvrdit, že je dnes žena, někdo se mu vysměje, on z toho bude mít trauma a aby bylo možné dotyčného posměváčka obvinit z nenávisti, musel by být pojem gender právně definován.

Zadruhé - je tam evidentní snaha, aby v oblastech násilí, nenávisti apod. nerozhodovaly soudy nebo policie, ale nezávislé neziskové organizace, které by se na nějaké zákony nemusely ohlížet, a kdo by podle jejich názoru byl násilník, okamžitě by byl takto řešen, bez ohledu na důkazy.

A já třeba osobně nechci, aby se náš svět a společnost řídil nějakým genderem, ale pouze biologickým pohlavím, které je dané neměnné. A není to nějaký "strach", prosím toto slovo nikomu nepodsouvejte, prostě je to model, který řada lidí jednoduše nechce. Proro senátu v tomto tleskám, ale jsem ještě zklamaný z toho, že to bylo tak těsné. Přijde mi to, jako kdyby se hlasovalo o tom, že názor, že Země je placatá bude stejně validní jako názor, že je kulatá, že se k tomuto nesmyslu přihlásíme v nějaké nadnárodní úmluvě, a v parlamentu bude 48% zákonodárců pro, tak to také bude na pováženou.

Co to tady žvaníte člověče?!

Problém Instanbulské “úmluvy” není žádný strach z genderu, ale neskutečně arogantní tón, jakým je formulována. Z každého druhého odstavce tam ční mimořádná touha prog-lib komsomolců ještě více upevnit faktický vliv a moc neziskových a nevládních organizací, které se už dávno etablovaly do role nikým nevolené anti-demokratické paralelní politické síly, která tam, kde jí bylo ustoupeno již dnes demonstruje jasně totalitní mocenské manýry.

Naší povinností je se této progresivní špíny všemi silami zbavit, nikoliv jí otevírat Istanbulskou “úmluvou” další prostor. Četl jste už ten pamflet alespoň?

Dohled nad dodržováním Istanbulské úmluvy provádí nikým nevolená údajná skupina expertů s názvem GREVIO. Ta má zastupovat obě pohlaví a různé regiony. Poměr zastoupení obou pohlaví (žen : mužů) je v současnosti 20:4 Členové GREVIO a jejich případný odborný doprovod je vybaven výjimkami z omezení svobody pohybu, celních a devizových kontrol i doživotní imunitou v souvislosti s výkonem jejich funkce.

Takže takové komando.

Foto

Ja fakt nevím, čím mě nepřijetí smouvy ohrožuje.

A ty role žen a mužů, hm. Řídím auto i loď, můj muž vaří. Když se naštve, rozmlátí rukou skříň. Když se naštvu já, vyprudím kdekoho. Rradiční role nejsou pro nás.

Ale přes všechny teorie genderu mě praxe života naučila, že nemám balit chlapy, a vůbec ne Moraváky (muž je od Rýmařova). Že balit musí oni nás!

Tak k čemu by mi byl gender a Istanbulská úmluva?

Super argumenty. Takové správné, hloupě tradiční. :-D

Ta úmluva například zavádí povinné financování genderových neziskovek, které pak chodí přednášet dětem do škol o krásách uřezaných genitálií. To je v pořádku?

To je tak, když si někdo plete transgenderismus s transsexualitou. Gender není sexuální pohlaví. Opoždění "konzervativci" to ještě stále nedokázali pochopit, přitom je to tak jednoduché.

Máte pravdu. Pokud se někdo cítí být vysavač, je to jeho plné právo, ale neměl by mít možnost opouštět svobodně nebo raději vůbec místnost, přidělenou mu státem. Pokud potřebujeme ratifikovat kdejakou kravinu, abychom se chovali normálně, je se světem zle...a ono je.

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS