J96a69k47u80b 82Š79o68l91c

6. 2. 2024 10:44

S prominutím, o čem ten blog vlastně je?

Foto

Patrně o něčem jiném, než jste si přál. Co s tím? S prominutím, napsat si blog sám.

Zopakuji, co už jsem někde napsal. Dnes je situace zcela jiná, než za dob druhé světové války, kdy Hitler za použití konvenčních zbraní ovládl prakticky celou západní Evropu. Kdyby se o něco podobného chtěl pokusit Putin, mohl by Západ v případě ohrožení začít také chrastit jaderným arzenálem, není to jen výsada Putina. Je to stejně patová situace, jako za dob studené války. Ukrajina má smůlu, že (zatím) nepatří do žádného tábora.

J66a64k19u23b 14Š25o21l10c

6. 2. 2024 12:55

O tom je krásný díl "Jistě, pane premiére." Kdy by nastala ta chvíle, kdy bychom to zmáčkli? Když by Putin zabral Pobaltí? Když by Puti zabral východní Evropu? Když by Putin obsadil Paříž?

Jaderné zbraně jsou hezké, ale my musíme mít hlavně dostatek těch konvenčních.

Výsledky dvouletého válčení Ruska s Ukrajinou a německá úvaha, že za tři roky to začne, tak jiná, než jaderná válka pro Rusko nepadá v úvahu. Tak si všichni ještě ty tři roky užijme. Rozhodně nikoho nemusí trápit nějaký greendeal.

Foto

Ukrajina v nouzi začala používat kazetovou munici. Pokud se dostane do úzkých Rusko, sáhne po jaderných zbraních. Žili příliš dlouho pohromadě, aby mezi nimi byl velký rozdíl.

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS